על פי חוקי ההגירה והאזרחות ההולנדיים, אזרחות הולנדית ניתנת באופן אוטומטי לכל אדם שנולד להורים אזרחים הולנדים ואשר מתגוררים דרך קבע בהולנד. כל מקרה אחר יכול להעניק זכאות לאזרחות כזאת, אבל צריך להיבחן. כך למשל, אדם שנולד להורים אזרחים הולנדיים, גם אם רק אחד מהם הוא אזרח הולנדי וגם אם הוא אינו מתגורר דרך קבע בהולנד, זכאי לקבלת אזרחות הולנדית על פי רוב, אך לאחר בחינה של נסיבות הבקשה. בקשת אזרחות הולנדית בגין נישואים לאזרח הולנדי או בגין שהייה ארוכה בהולנד, היא תהליך כבר פחות טריוויאלי ודורש בחינה יותר מעמיקה, שבסופה בהחלט יש סיכוי טוב לקבלת אזרחות הולנדית, אך אין מדובר בזכות מוקנית שמכניסה אתכם אל התהליך מעמדה של כוח.

למה בכלל אזרחות הולנדית?

הבחירה להיכנס לתהליך של הגשת בקשה לקבלת אזרחות הולנדית יכולה להתרחש על כל רקע שהוא, בין אם מדובר ברקע חומרני ובין אם מדובר ברקע אישי. בכל מקרה, הולנד נחשבת למדינה מאוד ליברלית השייכת לאיחוד האירופי ולמעשה אחת ממקימות האיחוד. ככזאת, נהנים אזרחי הולנד מחופש תנועה באיחוד האירופי, מהחופש לעבוד וללמוד במדינות האיחוד וגם זוכים ליחס מועדף בכניסה לארה"ב, ביחס לאזרחי מדינות אחרות באיחוד. כמו כן, בעלי אזרחות הולנדית זכאים לקבלת מלגת מחייה מהממשלה, ללמוד במוסדות הלימוד הנחשבים של הולנד, לרכוש ולהחזיק בנכסים בהולנד וכמובן לעבוד ולהתפרנס בהולנד, לרבות הקמת עסק. מכל הסיבות האלה ומכל אחת מהן, אם יש לכם סיבה טובה להאמין שאתם זכאים לקבל אזרחות הולנדית, אתם בהחלט רוצים לנסות.

איך מבצעים את התהליך של קבלת אזרחות הולנדית?

בכדי לקבל אזרחות הולנדית, יהיה עליכם לבנות את התשתית הראייתית שתומכת בזכאותכם לאזרחות זו על פי חוקי ההגירה והאזרחות של הולנד, שאת עיקרם פירטנו לעיל. לשם כך יהיה עליכם לאתר ולהשיג מסמכים רשמיים כמו תעודות לידה, תעודות נישואין, תעודות השכלה, תעודות פטירה וכל מסמך אחר שיכול לרמז על העמידה שלכם בקריטריונים לקבלת אזרחות הולנדית. את המסמכים הללו יהיה עליכם לתרגם לשפה ההולנדית באמצעות משרד החוץ הישראלי ולהגיש אותם לרשויות המתאימות בהולנד לצורך הזנקת תהליך בחינת הזכאות שלכם. במידה ותימצאו זכאים, תוענק לכם אזרחות הולנדית שבעקבותיה תוכלו להגיש בקשה להנפקת דרכון הולנדי ואף להנפקת תעודת זהות הולנדית.

בכדי להבטיח את מרב הסיכויים לקבלת אזרחות הולנדית ומאחר ועליכם לדעת בדיוק כיצד לעשות זאת ומה לעשות בכל שלב ושלב, את התהליך של הגשת בקשה לקבלת אזרחות הולנדית כדאי לעבור בליווי גורם מקצועי, החל מעורך דין נוטריון ישראלי המתמחה בתחום וכלה בחברות המתמחות בתחום של הגשת בקשות לקבלת אזרחות זרה, ובכלל זה מכירות את הפרוצדורה הספציפית של קבלת אזרחות הולנדית. גורם מקצועי כזה יכול לעיתים להיות הגורם המכריע להצלחה או כשלון התהליך כולו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *