מעוניינים לקבל אזרחות בריטית? אתם לחלוטין לא לבד. בריטניה נחשבת לאחת מהמדינות המערביות האהובות ביותר, כשרבים אוהבים לבקר בה ורבים אפילו אוהבים להיות מעורבים בסיפורי בית המלוכה הבריטי. יחד עם זאת, כדי להפוך לאזרחים בריטיים יידרש מכם יותר מכך. על פי החוק הבריטי, ישנם שלושה מצבים בהם יכול אדם לקבל אזרחות בריטית שאינו נתונה לו כיום, אך אמורה להיות נתונה לו על פי חוק.

שלושת המצבים האפשריים לקבלת אזרחות בריטית

על פי החוק הבריטי, כל אדם שנולד לאזרח בריטי או לאדם בעל מעמד של תושבות קבע בריטית הוא אזרח בריטי. קשר דם הוא למעשה המצב הראשון שמעניק אזרחות בריטית אוטומטית לאדם. המצב השני הוא מצב בו יכול האדם לעבור תהליך של התאזרחות לאחר שהתגורר בשטחי הממלכה למשך פרק זמן מסוים המוגדר בחוק הבריטי. המצב השלישי הוא קטינים שנולדו לאדם שקיבל אזרחות או מעמד של תושבות קבע. קטינים אלה זכאים להגיש בקשה לקבלת אזרחות בריטית לאחר שההורה שלהם קיבל את שלו.

האם גם אתם זכאים?

שלושת המצבים אותם פירטנו הם מה שנקרא מצבי יסוד, כלומר מצבים טריוויאליים שניתן להגדיר אותם בשפה פשוטה כלשון החוק. יחד עם זאת, ישנם מצבים מורכבים יותר כמו למשל אזרח בריטי שנאלץ לברוח מבריטניה או שגורש ממנה בתקופה של מאורעות היסטוריים קשים כמו מלחמה. במקרה כזה, נגדעת למעשה שרשרת האזרחות מהורה לילד ונשאלת השאלה האם צאצא בדורות הבאים בשושלת יכול לבקש אזרחות בריטית על הרקע הזה. סוגיה זו רלוונטית מאוד עבור יהודים רבים שמשתייכים לשושלות בריטיות שנגדעו בעקבות מלחמת העולם השנייה והעלייה לארץ ישראל.

כדי לבדוק את זכאותכם אתם רוצים לגשת תחילה לגורם מקצועי כדוגמת עורך דין נוטריון המתמחה בתחום של הגשת בקשות לאזרחות זרה או לחברות מקצועיות העוסקות באותו התחום ויודעות להעמיד לרשותכם את כל היכולות וכל אנשי המקצוע הנדרשים לצורך גיבוש הבקשה והגשתה. גורם מקצועי מתאים יוכל להעריך מראש את מידת הזכאות שלכם ויוכל גם להנחות אתכם לגבי המסמכים שיהיה עליכם להמציא בכדי להוכיח אותה. לאחר מכן, יגובש תיק הבקשה שלכם ובכלל זה יבוצעו תרגומים של מסמכים נדרשים ועל פי הצורך אף ייבנה עבורכם עץ יוחסין שילך אחורה עד לדור שעל בסיס אזרחותו אתם דורשים לקבל אזרחות בריטית כיום.

לבסוף, יוגש תיק הבקשה שלכם לשלטון הבריטי ובדרך כלל המדובר בתהליך לא ארוך במיוחד, שכן החוקים בבריטניה הם מאוד ברורים בכל הקשר למתן אזרחות בריטית. לאחר שתאושר לכם האזרחות הבריטית, אם תאושר, יוקצה לכם מספר זהות שבאמצעותו תוכלו להנפיק תעודת זהות בריטית, דרכון בריטי, רישיון נהיגה בריטי וכל מסמך אזרחי אחר שאותו יכול להנפיק כל אזרח בריטי אחר. חושבים שאתם זכאים? פנו לגורם מקצועי עוד היום וצאו לדרך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *