רוצים להיות הבעלים הגאים של דרכון בריטי? ככלל, יש לכם שלוש דרכים לעשות זאת ושלושתן מאוד ברורות באשר לזכאות שלכם לאזרחות בריטית. יחד עם זאת, כפי שנראה להלן, ישנם מקרים רבים בהם פונים צאצאי צאצאים לקבלת אזרחות בריטית לאחר שזו נשללה מהוריהם או הורי הוריהם והלאה, מכל סיבה שהיא, בין שלאור מלחמת העולם השנייה ובין שלאור אירוע היסטורי אחר שגרם לאובדן מעמד האזרח, ועל הדרכים השונות לקבלת דרכון בריטי נדבר ממש פה בשורות הבאות.

מי זכאי לאזרחות בריטית?

תחילה חשוב להדגיש שהזכאות היא לא לקבלת דרכון בריטי אלא לקבלת אזרחות בריטית. אם וכאשר תהפכו לאזרחים בריטיים, תוכלו אז להגיש בקשה להנפקת דרכון ואפילו תעודת זהות, ממש כפי שקורה פה בארץ. כדי להיות זכאים לאזרחות בריטית עליכם לעמוד באחד משלושת הקריטריונים הבאים:

  1. להיוולד להורה בריטי או הורה בעל מעמד של תושב קבע
  2. להתאזרח בתהליך שמעניק לכם תחילה תושבות קבע ולאחר מכן גם אזרחות – ערוץ זה פתוח בפני מי שמתגורר פרק זמן מסוים בבריטניה, כפי שמוגדר בחוקי האזרחות הבריטיים
  3. רישום של קטינים שנולדו לאדם לאחר שקיבל מעמד של תושבות קבע או אזרחות

אם אתם עומדים בכל אחד מן הקריטריונים הללו, יש לכם סיבה טובה להגיש בקשה לקבלת דרכון בריטי. יחד עם זאת, במקרים רבים, העמידה בקריטריונים אלה היא אינה טריוויאלית וברורה מאליה. כך למשל, ייתכן שההורים שלכם הם לא אזרחים בריטיים וגם הורי ההורים שלכם אינם אזרחים בריטיים, אבל אם תלכו שניים שלושה דורות נוספים אחורה, ייתכן ותגלו שיש לכם שורשים בריטיים. במקרה כזה, יש לבחון האם האזרחות נשמרת לכם ומאיזו סיבה נקטע רצף הורשת האזרחות מדור לדור. לשם כך יהיה עליכם לחפור אחורה במסמכים ולבסס תשתית ראייתית לשורשים הבריטיים שלכם וגם להסביר מדוע אתם עדיין זכאים למעמד של אזרח בריטי.

איך נכון להגיש בקשה לקבלת דרכון בריטי?

כאמור, תחילה יש להגיש בקשה לקבלת אזרחות בריטית ואת זה מומלץ לעשות או באמצעות עורך דין נוטריון המתמחה בתחום הספציפי או באמצעות חברה מקצועית המתמחה בתחום זה. התהליך דורש גיבוש קובץ של מסמכים המשמשים כראיות לבקשתכם לקבלת האזרחות וכן יש לתרגם אותם ולהעביר אותם בצינורות הנדרשים של הבירוקרטיה הבריטית. במידה והבקשה שלכם סורבה, יש לבחון את סיבת הסירוב. במידה והסירוב ניתן לאור מחסור במסמכים נדרשים, תוכלו להגיש בקשה לשקילה נוספת של הבקשה. במידה והיא סורבה בגין סעיף שקשור למצבכם האישי, למשל אם פשטתם רגל לאחרונה, יהיה עליכם להמתין את פרק הזמן שהוגדר בהחלטה לפני שתוכלו להגיש בקשה נוספת. שימו לב שכל בקשה נוספת שאתם מגישים כרוכה בתוספת תשלום ואם גם הבקשה לשקילה נוספת לקבלת דרכון בריטי תסורב, הסכום ששילמתם לא יוחזר לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *