אזרחות איטלקית

יודעים או חושבים שיש לכם מקורות איטלקיים מספר דורות אחורה? מקורות אלה יכולים לסדר לכם אזרחות איטלקית ועם האזרחות הזאת תוכלו ליהנות משורה ארוכה של יתרונות במסגרת כל המדינות החברות באיחוד האירופי. אז מי זכאי לקבל אזרחות איטלקית ומהו התהליך שיהיה עליכם לעבור בכדי לקבל אותה? על כך בשורות הבאות.

מי זכאי לקבל אזרחות איטלקית?

החוק האיטלקי מגדיר מספר מצבים בהם אדם זכאי לקבל אזרחות איטלקית. התנאי הראשון הוא כמובן לידה להורה בעל אזרחות איטלקית, בין ששני ההורים הם אזרחים איטלקיים ובין שרק אחד מהם. זכות זו עובר מדור לדור לאורך השושלת וגם אם נגדעה בנסיבות היסטוריות מסוימות, הזכות עודנה נשמרת ובתנאי שתוכלו להוכיח את היותכם נצר לשושלת איטלקית. אפשרות שניה לקבלת אזרחות איטלקית היא באמצעות נישואין לאזרח או לאזרחית איטלקיים. במקרה כזה, במידה ותתגוררו באיטליה תוכלו לקבל את האזרחות האיטלקית כבר לאחר 6 חודשים ואם לא תתגוררו באיטליה, תצטרכו להמתין 3 שנים עד לקבלת האזרחות. המשמעות היא שאם כאמור יש לכם יסוד סביר להניח שאתם נצר לשושלת איטלקית כלשהי, תוכלו לבחון את השורשים שלכם ואם תצליחו להוכיח את הקשר שלכם לאותה שושלת, תוכלו להגיש בקשה לקבלת אזרחות איטלקית.

איך מגישים את הבקשה ואיך מבססים אותה?

לצורך קבלת אזרחות איטלקית, אתם צריכים כאמור להוכיח את עמידתכם באחד מן התנאים שפירטנו לעיל. במקרים מסוימים זה עשוי לדרוש מכם ללכת מספר דורות אחורה, לאסוף מסמכים כמו תעודות לידה, תעודות פטירה, תעודות נישואין, תעודות לימודים, רישיונות למיניהם וכל מסמך אחר שיכול להוכיח א' את קיומה של אותה שושלת לה אתם טוענים שאתם שייכים וב' את השייכות שלכם בפועל לאותה שושלת. חשוב להבין שהבקשה שלכם תיבחן בעיניים משפטיות ועל כן עליכם להכין את כל התשתית הראייתית לבקשה.

את הבקשה מומלץ מאוד להגיש, אבל גם לגבש ולבנות, בליווי גורם מקצועי שיודע בדיוק מהם המסמכים הדרושים, מהם המסמכים שיכולים להיות חזקים יותר מאחרים לצורך הוכחת זכאותכם ויודע גם להכין את הבקשה כולה לרבות תרגום מסמכים, קבלת אישורים של עורכי דין נוטריונים וכל מרכיב אחר בתהליך הבקשה לקבלת אזרחות איטלקית, שיהיה עליכם להשלים על מנת שאכן תוכלו להגיש את הבקשה.

גורמים מקצועיים אלה יכולים להיות עורך דין נוטריון המתמחה בתחום של הגשת בקשות לקבלת אזרחות זרה וכן חברות מקצועיות, המתמחות בתחום זה ועובדות על בסיס קבוע עם אנשי מקצוע שיכולים לסייע מאוד וששירותיהם נדרשים בתהליך ההגשה של בקשה לקבלת אזרחות איטלקית. עבודה בליווי גורמים מקצועיים, לא רק שיכולה לסייע לכם מאוד לעבור את התהליך בקלות רבה יותר, אלא יכולה להכריע האם בכלל תקבלו אזרחות איטלקית בסוף התהליך. לכשתהיה בידיכם האזרחות, תוכלו גם להנפיק דרכון, תעודות זהות ומסמכים אזרחיים איטלקיים נוספים.

צרו עימנו קשר

דרכון יווני

יוון היא אמנם לא היעד הפופולארי ביותר על הישראלים לבקשת אזרחות זרה, אבל המניעים לבקשת אזרחות זרה כזאת יכולים להיות

דרכון לטבי

מעוניינים בקבלת דרכון לטבי? יש לכם שורשים לטביים שיכולים להוות עילה מצוינת לקבלת אזרחות ואתם רוצים לממש את העילה הזאת

זכאות לדרכון בריטי

בריטניה היא ללא ספק אחד מהיעדים התיירותיים הנחשקים והפופולאריים ביותר בעולם, מרכז פוליטי, פיננסי ותרבותי של העולם המערבי. בתנאים אלה,

דרכון אוסטרי

אוסטריה הייתה אחת המדינות הראשונות שסבלה מהכיבוש הנאצי ובמובנים רבים גם הפכה לחלק ממנו. ההשפעה על יהודי אוסטריה באותה תקופה

דרכון ליטאי

ליטא היא כיום מדינה עצמאית לחלוטין שגם חברה באיחוד האירופי ונהנית מכל היתרונות מהם נהנות המדינות האחרות החברות באיחוד. מצב