דרכון איטלקי

חוקי ההגירה והאזרחות האיטלקיים הם מאוד ברורים ולמעשה גם מאוד מקלים. יחד עם זאת, בכדי להיות זכאים לקבלת דרכון איטלקי, עליכם לעמוד בקריטריונים מאוד ספציפיים וכל עוד אתם עומדים בהם, תוכלו לקבל אזרחות איטלקית כמעט באופן אוטומטי. מהם אותם כללים ואיך נכון להגיש את הבקשה לקבלת דרכון איטלקי? על כך בשורות הבאות.

מי זכאי לקבלת דרכון איטלקי?

אזרחות איטלקית היא אזרחות המוענקת לכל אדם שנולד לאזרח איטלקי, גם אם לא שני הוריו איטלקיים. זכות זאת מועברת מאב לבן לאורך השושלת כולה והמשמעות היא שאם יש לכם שורשים כלשהם באיטליה, גם אם הם מאוד רחוקים, אתם זכאים לקבלת דרכון איטלקי ובלבד שתוכלו להוכיח את השורשים הללו. כמו כן, אם אתם נישאים לאזרח איטלקי או לאזרחית איטלקייה תוכלו לקבל אזרחות איטלקית בתום 6 חודשי המתנה לאחר הנישואין במידה ואתם מתגוררים באיטליה, ובמידה ולא, יהיה עליכם להמתין 3 שנים לקבלת האזרחות האיטלקית המיוחלת. מעבר לתנאים אלה, ישנם תנאים נוספים שיכולים להוות עבורכם ערוצים לקבלת דרכון איטלקי, ואלו מפורטות בחוקי האזרחות של איטליה. כך למשל, אזרחות במדינות צפון אפריקה מסוימות עשויות לאפשר לכם קבלת דרכון איטלקי, הכל לפי הנסיבות והעניין.

איך מגישים בקשה לקבלת דרכון איטלקי?

ובכן, הבקשה שאתם מגישים היא לא לקבלת דרכון איטלקי אלא לקבלת אזרחות איטלקית. לאחר שתקבלו את האזרחות, יוקצה לכם מספר זיהוי איטלקי שיהפוך אתכם לאזרחים איטלקיים לכל דבר ועניין. ככאלה, תוכלו אז לגשת למשרד הפנים האיטלקי ולהנפיק תעודת זהות כמו גם דרכון איטלקי, ממש כפי שנעשה בישראל. הדבר החשוב ביותר לזכור בהגשת בקשה לקבלת אזרחות איטלקית הוא שעליכם לבסס את הבקשה שלכם בצורה הרמטית ולשם כך עליכם לדעת מהם הקריטריונים, איך מוכיחים את העמידה שלכם בקריטריונים האלה ואיך מרכזים את הכל אל תוך הפרוצדורות הבירוקרטיות של הגשת בקשה לקבלת דרכון איטלקי.

במסגרת התהליך יהיה עליכם לאסוף מסמכים, לבדוק את מהימנותם, לבחון את המידה בה הם תומכים בטענותיכם לקבלת האזרחות ובמקרים מסוימים גם לבנות ממש אילן יוחסין שיוכיח את השורשים האיטלקיים שלכם עד לנקודת הזמן הנדרשת. בהמשך, יהיה עליכם לתרגם את כל המסמכים על פי הכללים שמגדירים חוקי האזרחות של איטליה ולבסוף להגיש הכל כנדרש ולהתנהל מול הרשויות האיטלקיות עד לקבלת האזרחות. במסגרת התהליך, אתם זקוקים לאנשי מקצוע שגם ינחו אתכם לאורכו וגם יבצעו עבורכם את כל המשימות הנדרשות בליווי מומחים.

על כן, אם אתם רוצים להוציא דרכון איטלקי, להבטיח מקסימום סיכויים להצלחת התהליך ולהבטיח את סיום התהליך במהירות האפשרית, מומלץ לעבור אותו בליווי גורם מקצועי כדוגמת עורך דין נוטריון המתמחה בתחום ההגירה והאזרחות הזרה או בסיוע חברה מקצועית המתמחה בדיוק באותו תחום ומכירה לעומק גם את הפרוצדורה הספציפית של הגשת בקשה לקבלת דרכון איטלקי.

צרו עימנו קשר

דרכון יווני

יוון היא אמנם לא היעד הפופולארי ביותר על הישראלים לבקשת אזרחות זרה, אבל המניעים לבקשת אזרחות זרה כזאת יכולים להיות

דרכון לטבי

מעוניינים בקבלת דרכון לטבי? יש לכם שורשים לטביים שיכולים להוות עילה מצוינת לקבלת אזרחות ואתם רוצים לממש את העילה הזאת

זכאות לדרכון בריטי

בריטניה היא ללא ספק אחד מהיעדים התיירותיים הנחשקים והפופולאריים ביותר בעולם, מרכז פוליטי, פיננסי ותרבותי של העולם המערבי. בתנאים אלה,

דרכון אוסטרי

אוסטריה הייתה אחת המדינות הראשונות שסבלה מהכיבוש הנאצי ובמובנים רבים גם הפכה לחלק ממנו. ההשפעה על יהודי אוסטריה באותה תקופה

דרכון ליטאי

ליטא היא כיום מדינה עצמאית לחלוטין שגם חברה באיחוד האירופי ונהנית מכל היתרונות מהם נהנות המדינות האחרות החברות באיחוד. מצב