דרכון הולנדי הוא אולי אחד הדרכונים הנחשקים ביותר מכל הדרכונים של מדינות האיחוד האירופי. דרכון זה מעניק לבעליו זכאות למלגת מחייה מטעם ממשלת הולנד, לחופש תנועה מלא ברחבי מדינות האיחוד האירופי, לאפשרויות השכלה נרחבות במוסדות הלימוד היוקרתיים והנחשבים של הולנד וכמובן לרכישה ואחזקה בנכסים בהולנד ולעבודה בהולנד. הולנד היא אמנם מדינה קטנה בתוך האיחוד האירופי אך לא סתם מדינה, אלא אחת המדינות שהיו מיוזמות ההקמה של האיחוד האירופי ונחשבת למדינה מאוד ליברלית ופתוחה. אזרחיה נהנים מיחס עדיף, למשל בכניסה לארה"ב ללא ויזה וזוהי רק דוגמא אחת של היתרונות באחזקת דרכון הולנדי מעבר ליתרונות הגנריים אותם פירטנו קודם לכן.

מי זכאי לקבלת דרכון הולנדי?

העניין הוא שקבלת דרכון הולנדי הוא לא עניין של מה בכך. חוקי ההגירה והאזרחות בהולנד מגדירים בצורה מאוד ברורה מי יכול להיחשב לאזרח הולנדי ובהתאם לכך מי יכול להחזיק דרכון הולנדי. כל אדם שנולד להורים אזרחים הולנדיים זכאי על פי רוב לקבל אזרחות הולנדית, גם אם רק אחד ההורים הוא אזרח הולנדי וגם אם אותו הורה הולנדי לא מתגורר דרך קבע בהולנד. להבדיל, נישואים לאזרח או אזרחית הולנדי או הולנדית, או עבודה לאורך זמן רב בהולנד, לא מעניקים אזרחות הולנדית באופן אוטומטי והדברים צריכים להיבחן בצורה קפדנית על ידי רשויות ההגירה ההולנדיות שההחלטה הסופית נתונה להם.

איך תוכלו לקבל דרכון הולנדי?

כאמור, הפנייה לערוץ של הגשת בקשה לקבלת דרכון הולנדי היא כדאית אך ורק אם יש לכם את היסוד הסביר להניח שאתם יכולים לעמוד בקריטריונים שמגדירים חוקי ההגירה והאזרחות ההולנדיים. במידה וכן, יהיה עליכם להכין את כל תשתית המסמכים המעידים על זכאותכם ובכלל זה תעודות לידה, מסמכים דתיים, תעודות נישואים וכל מסמך אחר שיכול להעיד על זכאותכם. את המסמכים השונים יהיה עליכם לתרגם לשפה ההולנדית באמצעות משרד החוץ הישראלי ולהגיש אותם בפרוצדורה שהוגדרה על ידי ממשלת הולנד ובמסגרת חוקי ההגירה של הולנד. המסמכים שהגשתם ייבחנו בצורה יסודית, ייתכן שגם תוזמנו לראיון על מנת לבדוק אתכם מקרוב, ואם אתם אכן זכאים, תוכלו לקבל דרכון הולנדי.

איך נכון לעבור את התהליך?

בין שאתם בטוחים בכך שאתם זכאים לקבלת דרכון הולנדי ובין שיש לכם ספק כלשהו בכך ואתם מעוניינים לברר יותר לעומק, מומלץ לבצע את התהליך בליווי גורם מקצועי, החל מעורך דין נוטריון שמתמחה בתחום ההגירה והאזרחות וכלה בחברות מקצועיות שמספקות שירותים של קבלת אזרחות זרה ובכלל זה גם דרכון הולנדי. גורמים אלה יודעים בדיוק מה עליכם לעשות בכל שלב, כיצד עליכם לבנות את התשתית הראייתית לזכאותכם ויודעים גם לבחון את הדברים מראש, לנהל את כל התהליך וההתקשרות מול הרשויות בהולנד וכל זאת עד לקבלת האזרחות המיוחלת והנפקת דרכון הולנדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *