בריטניה היא ללא ספק אחד מהיעדים התיירותיים הנחשקים והפופולאריים ביותר בעולם, מרכז פוליטי, פיננסי ותרבותי של העולם המערבי. בתנאים אלה, לא פלא שרבים מעוניינים ליהנות מגישה חופשית למדינה הפופולארית ולהיות חלק מההילה האופפת אותה. יחד עם זאת, זכאות לדרכון בריטי נקבעת בצורה מאוד ברורה וחד משמעית על בסיס שלושה עקרונות שנקבעו בחוקי האזרחות וההגירה של בריטניה. זכאות כזאת תאפשר לכם לקבל אזרחות בריטית וליהנות מכל היתרונות של בעלי אזרחות בריטית ועל האופן בו תוכלו לבחון זכאות לדרכון בריטי וגם לקבל אותה במקרה המתאים, נספר לכם ממש פה בשורות הבאות.

מהם התנאים לקבלת זכאות לדרכון בריטי?

ובכן, תחילה נדגיש כי הזכאות היא לא לדרכון בריטי כי אם לאזרחות בריטית. מרגע שמאושרת לכם האזרחות הבריטית ואתם הופכים לאזרחים, ניתן לכם מספר זהות באמצעותו תוכלו להוציא כל תעודה אזרחית שמגיעה לכם ובכלל זה גם דרכון בריטי, תעודת זהות בריטית או רישיון נהיגה בריטי. אחרי שאמרנו את זה, זכאות לדרכון בריטי נקבעת על פי שלושה פרמטרים. הראשון שבהם הוא לידת אדם להורה שהוא אזרח בריטי או בעל מעמד של תושב קבע בריטי. במקרה כזה ניתנת לנולד אזרחות בריטית אוטומטית והוא זכאי גם לקבלת דרכון בריטי עם הגיעו לגיל הבגרות המתאים. השני הוא כניסה לתהליך של התאזרחות כעבור מספר שנים של מגורים בבריטניה. השלישי הוא מתן אזרחות בריטית לקטינים שנולדו לאדם, לאחר שקיבל אזרחות בריטית או מעמד של תושבות קבע.

כיצד נקבעת זכאות לדרכון בריטי?

בכדי לקבוע האם אתם זכאים לדרכון בריטי אם לאו, עליכם להגיש בקשה מסודרת ובה אתם פורשים את המסכת הראייתית שיש בידיכם בכדי להוכיח כי אתם זכאים לקבל אזרחות בריטית על בסיס אחד משלושת העקרונות שפירטנו לעיל. במקרה של יהודים תושבי ישראל או יהודים בכלל, המקרה הקלאסי הוא של צאצאים לשושלת בריטית שנגדעה במסגרת או לאחר מלחמת העולם השנייה. אם אבותיכם או אמותיכם, מספר דורות אחורה, היו בעלי אזרחות בריטית ואתם יכולים להוכיח כי אזרחות זו נשללה מכם בגלל מאורעות היסטוריים כדוגמת מלחמת העולם השנייה, תוכלו בהחלט לקבל זכאות לדרכון בריטי.

איך מגישים את הבקשה?

בכדי שבאמת תוכלו להוכיח את השתייכותם לשושלת הבריטית ובכדי שתוכלו לעשות זאת על פי הכללים הבירוקרטיים והחוקיים שמגדירה ממשלת בריטניה, את הגשת הבקשה לקבלת זכאות לדרכון בריטי כדאי לבצע בליווי גורם מקצועי כדוגמת עורך דין נוטריון המתמחה בתחום של אזרחות זרה, או בליווי חברה מקצועית המספקת שירותים דומים בהתמחות דומה. בתהליך יהיה עליכם לאתר מסמכים חשובים, לרכז את כולם, לתרגם את כולם ולהגיש אותם בצנרת המקובלת בממשלת בריטניה, על מנת שניתן יהיה לבחון אותם ולקבוע האם יש לכם זכאות לדרכון בריטי וגם להעניק לכם אותה במלואה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *