יש לכם משפחה מרומניה? אולי מגיעה לכם אזרחות רומנית!

*הוצאת אזרחות צ'כית סלובקית בלבד

תוכן עניינים

עשרות אלפי ישראלים מחזיקים בדרכונים זרים, כאשר מרבית דרכונים הם של מדינות האיחוד האירופי. אחוז גדול מאותם הדרכונים הם מרומניה, ואם יש לכם שורשים רומנים מאחד מצידי המשפחה או משני הצדדים גם יחד, קיים סיכוי סביר עד מאוד כי גם לכם יש את האפשרות להצטרף לאותם עשרות אלפי משפחות, ולזכות בדרכון אירופאי על בסיס אזרחות רומנית.

דרכון אירופאי הוא בעצם כרטיס הכניסה שלכם ושל הילדים שלכם (והנכדים שלכם) לאירופה. באירופה ישנו הסכם גבולות הנקרא הסכם שנגן. הסכם זה הופך את מרבית אירופה, לא פחות מעשרים ותשע מדינות, למדינה אחת גדולה בכל הנוגע לגבולות פתוחים. מדינות כמו בלגיה וצרפת, הולנד וגרמניה, יוון ספרד ופורטוגל, כמו גם מדינות צפון אירופה כמו דנמרק, פינלנד, נורבגיה ושבדיה, מי שמחזיק דרכון של מדינה החתומה על הסכם שנגן יכול בעצם לשהות בכל אחת מהמדינות הללו בקלות רבה, וללא ההגבלה של 90 הימים בכל 180 ימים, כפי שמחזיקי דרכון ישראלי יכולים. רומניה גם היא חלק מההסכם, והצפי הוא שבקרוב מאוד גם גבולותיה יתמזגו אל אירופה שתיפתח אם כך גם בפניכם.

דרכון רומני לאזרחים ישראלי:

  • זכאות לאזרחות רומנית יכולה להתקיים גם אם ברגע זה ממש אין לאף אחד במשפחה שלכם דרכון מרומניה. הזכאות לאזרחות נשענת על חוקים ברורים ומוגדרים, ואם אתם או הוריכם (או הסבים והסבתות שלכם) עומדים בתנאים המוכתבים מרומניה, הרי שמדובר בסה"כ בהליך בירוקרטי שאומנם לוקח זמן מה, אך בסופו אתם תהיו זכאים לאסוף דרכון אירופאי על סמך אזרחותכם החדשה.
  • השאלה הגדולה ביותר שעולה לאלו שחושבים כי אולי הם זכאים לדרכון זר, רומני או לא, היא מהם התנאים. הדרך הטובה ביותר והבטוחה ביותר לוודא כי אתם זכאים היא פשוט לפעול דרך עורך דין ישראלי שמתמחה בהוצאת האזרחות הרומנית באופן ספציפי לישראלים. עורך דין שכזה מכיר את כל התקנות והחוקים, את הפתרונות והדרכים, ויודע להדריך אתכם בדיוק מוחלט מה יש לעשות בכל שלב כדי לוודא שלא תטעו בדרך, שלא תפספסו הזדמנות יוצאת דופן.
  • חשוב לדעת – בהרבה מצבים תספר לכם הסבתא כי אזרחותה נשללה בעבר. רק שתדעו כי זה לא אומר שנחרץ גורלכם, ועורך דין הוא האיש להתייעץ בו, לא הזכרון של סבתא תקנות שונות וחוקים שונים מאפשרים לעיתים קרובות גם לאנשים שאזרחותם נשללה לשוב ולקבל אזרחות מחודשת, ובכך להוריש אותה כמעט באופן מיידי, לאחר הליך בירוקרטי פשוט, ליתר חברי המשפחה.

אז איפה מתחילים?

כפי שכבר בוודאי הבנתם, ההמלצה שאינה משתמעת לשתי פנים היא להתחיל את התהליך באופן מיידי עם עורך דין שמתמחה באופן ישיר בתחום. אזרחות רומנית זה לא משהו שפשוט נוחתים ברומניה, נוסעים לאיזה משרד ומקבלים דרכון רומני ליד, אז התחלה נכונה תוביל להמשך תהליך נכון, ולתוצאות שיגיעו במהרה.

 

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!