הוצאת דרכון פורטוגלי לבד – איך עושים את זה והאם זה משתלם?

על פי הנתונים, למעלה מעשרים אלף איש הוציאו דרכון פורטוגלי בשנה האחרונה, והם מצטרפים לעשרות אלפים שהוציאו דרכון בשנים הקודמות. דרכון זה הפך להיות אחד המסמכים הנחשקים ביותר בקרב ישראלים, צעירים ומבוגרים.

כל מי שרוצה יכול לבצע תהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי לבד או לבחור לעשות זאת באמצעות משרד עורכי דין. במאמר זה אנחנו נסביר כיצד מבצעים את זה לבד והאם באמת משתלם או שמא מוטב לשלם לעורך דין שיבצע את כל התהליך עבורנו.

לפני כן, נסביר בקצרה מדוע כל כך הרבה ישראלים מעוניינים להוציא דרכון פורטוגלי, מה בדיוק מושך אותם לעשות את זה, כיצד הם יכולים להיעזר בו בעתיד ולא פחות חשוב, למה דווקא דרכון פורטוגלי ולא דרכון של מדינה אחרת.

 

מה מושך ישראלים להוציא דרכון פורטוגלי?

הסיבה מדוע ישראלים רבים מוכנים לבצע תהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי לבד או באמצעות עורך דין היא מאוד פשוטה, פורטוגל שייכת לאיחוד האירופי וברגע שמוציאים דרכון אז למשל שייכים לאיחוד באופן רשמי ואפשר ליהנות מכל התנאים והזכויות שמקבלים תושבי האיחוד. זה נכון לגבי מגורים, עבודה, וכדומה

מדוע דווקא דרכון פורטוגלי? ההסבר לכך הוא שלפני מספר שנים ממשלת פורטוגל החליטה שכל יהודי אשר יכול להוכיח קשר שמשפחתו היא ממגורשי ספרד ב-1492, הרי שהוא יכול להוציא דרכון פורטוגלי. הממשלה קבעה רשימת שמות משפחה אשר יכולות לקבל אפשרות להוציא דרכון. בעזרת הקהילה היהודית בפורטוגל, התהליך הפך להיות מאוד פשוט ומהיר, כך אפשר להוציא דרכון פורטוגלי בקלות.

 

איך מוצאים דרכון פורטוגלי לבד והאם זה משתלם?

בעיקרון, בשביל לבצע תהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי לבד יש לעבור מספר שלבים. יש להוכיח, כאמור, קשר למגורשי ספרד, לשם כך יש לקבל אישור מהקהילה היהודית בפורטוגל על ידי הצגת מסמכים שמלמדת על המקורות המשפחתיים. יש להציג תעודת יושר מהמשטרה, ואת כל המסמכים הנ"ל ומסמכים אחרים שנדרשים להציג יש לתרגם בתרגום נוטריוני, ולהציג אותם בפני הרשויות בפורטוגל אשר יחליטו האם לאשר את הבקשה.

התהליך הזה יכול לקחת הרבה מאוד זמן. ישנם אנשים שמחכים למעלה שנה עד שהם מקבלים אישור ואז עליהם לחכות זמן נוסף עד שיוכלו למצוא תור להוצאת דרכון ותעודת זהות מקומית.

מי שבוחר לעשות את זה לבד, צריך לדעת איך התהליך מתבצע, מה בדיוק עליו להציג בפני הרשויות, למי הוא אמור להציג ובאיזה אופן. ניתן לבצע את התהליך בצורה הרבה יותר פשוטה וקלה, אם בוחרים במשרד עורכי דין שמתמחה בכך. זה אומנם יכול לעלות הרבה יותר כסף, אך יחסוך את הטרחה, יחסוך זמן ויאפשר לקבל תוצאות הרבה יותר טובות ומדויקות, מבלי שיהיה צורך לחזור על שלבים, ולקבל את הדרכון בהקדם.

צרו עימנו קשר

דרכון איטלקי

חוקי ההגירה והאזרחות האיטלקיים הם מאוד ברורים ולמעשה גם מאוד מקלים. יחד עם זאת, בכדי להיות זכאים לקבלת דרכון איטלקי,

דרכון הולנדי

דרכון הולנדי הוא אולי אחד הדרכונים הנחשקים ביותר מכל הדרכונים של מדינות האיחוד האירופי. דרכון זה מעניק לבעליו זכאות למלגת

דרכון יווני

יוון היא אמנם לא היעד הפופולארי ביותר על הישראלים לבקשת אזרחות זרה, אבל המניעים לבקשת אזרחות זרה כזאת יכולים להיות

דרכון לטבי

מעוניינים בקבלת דרכון לטבי? יש לכם שורשים לטביים שיכולים להוות עילה מצוינת לקבלת אזרחות ואתם רוצים לממש את העילה הזאת

זכאות לדרכון בריטי

בריטניה היא ללא ספק אחד מהיעדים התיירותיים הנחשקים והפופולאריים ביותר בעולם, מרכז פוליטי, פיננסי ותרבותי של העולם המערבי. בתנאים אלה,

חייגו עכשיו